Дренажна система для будинку: як правильно організувати водовідведення?
Дренажна система для будинку: як правильно організувати водовідведення?
В облаштуванні сучасних ванних кімнат все більше переважають нові та перспективні тенденції. Одним з нововведень у даній сфері є розширення простору ванної кімнати непомітною душовою зоною. Облаштувати таку душову зону можна в будь-якій квартирі або будинку, незалежно від розмірів і площі. Душові куточки дозволяють не використовувати традиційні піддони і громіздкі душові бокси.
Відмінним прикладом такого нововведення є встановлена на стіні душова лійка, вмонтована в підлогу дренажна система, і штанга зі шторкою або скляні стінки, що відокремлюють душову зону від решти простору ванної кімнати. Для гарного відтоку води робиться невеликий ухил на підлозі. Відведення стоків в каналізацію забезпечується завдяки спеціальному трапу або душовому каналу, які можуть бути різних форм і розмірів.
Функціональне призначення трапів і душових каналів
-
Забезпечення стоку відпрацьованих вод у каналізацію.
-
Фільтрація стічних вод від крупного сміття для запобігання засмічення.
-
Запобігання потраплянню каналізаційних запахів у приміщення.
-
Герметизація стикувальної зони та підлоги.
-
Безперешкодний доступ для ревізії зливної системи.
Матеріал виготовлення і комплектація трапів
Душові трапи і душові канали, які ми пропонуємо, виготовлені з якісної антикорозійної сталі, міцного металопластику або чавуну. Дизайн трапів і душових каналів поза часом: вишукані візерунки ніколи не виходять з моди. Конструкції відрізняються надійністю, довговічністю і мають більше 10 років гарантії від виробника. Також вони стійкі до хімічних і механічних пошкоджень. Зручні знімні зовнішні решітки на трапі забезпечують легку чистку і ревізію всієї зливної системи.
Монтаж трапів і душових каналів
При виборі трапа для душа повинна бути врахована пропускна здатність системи. Важливу роль тут відіграють сифони. Завдяки їм забезпечується безперебійне транспортування стічних вод в каналізаційну систему. Перед придбанням трапа необхідно врахувати висоту та умови його встановлення. Також до нього потрібно придбати відповідного діаметра труби і з'єднувальні муфти.
Зазвичай монтаж трапів виконується до заливання стяжки підлоги. У приватних будинках під час будівництва це зробити досить легко. У квартирах багатоповерхових будинків для спорудження пристінного душу іноді виникає необхідність підняти підлогу в душовому куточку на 15 см і надати ухил, щоб потоки води могли нормально стікати в решітку.
Варіанти розташування трапів під час монтажу
-
У центрі — ухил до трапу тут робиться із чотирьох сторін.
-
З краю — одна сторона душового піддону знаходиться під невеликим ухилом до стіни.
-
У кутку — трап встановлюється в кутку душового піддону і до нього робиться невеликий ухил.
Сьогодні завдяки сучасним будівельним технологіям можна максимально розширити простір ванної кімнати та облаштувати непомітну зону для душу. Душова лійка на стіні, легкі шторки та дренажна система у вигляді стильного трапу з нержавіючої сталі забезпечать комфорт та затишок у зоні приймання душу. Маючи певні будівельні навички, таку душову зону можна зробити і своїми руками, тому вони стають дедалі популярнішими. Конструкція душової зони може бути суто індивідуальною, виходячи з бажань та вимог комфортності.
- Попільниці на підлогу: різновиди та особливостіПопільниці на підлогу — це зручні та функціональні вироби, які забезпечують чистоту в приміщеннях і зонах для куріння. Вони широко використовуються в кав'ярнях, ресторанах, торговельно-розважальних центрах (ТРЦ), офісах і навіть у приватних будинках. У цій статті розглянемо основні типи підлогових попільниць і їхні особливості, на прикладі асортименту нашого інтернет-магазину.Попільниці на підлогу: різновиди та особливості
- Відра для сміття: різновиди та призначенняВідра для сміття — це необхідні предмети для підтримання чистоти у будь-якому приміщенні. Вони різняться за матеріалами, конструкцією та функціональними особливостями, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для конкретного середовища та умов використання.Відра для сміття: різновиди та призначення