Теплоізоляція для труб: види та особливості
Теплоізоляція для труб: види та особливості
Щоб забезпечити ефективну роботу систем водопостачання, каналізації, опалення та кондиціонування скористайтесь утепленням труб. Якісна теплоізоляція труб дозволяє зберегти температуру теплоносія, збільшує термін експлуатації труб і економить кошти домовласників. В залежності від виду інженерних систем і умов експлуатації використовуються різні види теплоізоляції труб, а також різні матеріали утеплення.
Сфери застосування ізоляції для труб:
-
утеплення труб гарячого і холодного водопостачання;
-
теплоізоляція труб опалення;
-
захист труб від корозії, механічних пошкоджень;
-
ізоляція труб систем кондиціонування;
-
ізоляція труб в холодильних установках;
-
ізоляція каналізаційних труб.
Теплоізоляційні матеріали для труб бувають декількох видів: ізоляція на основі мінеральної вати у вигляді матів і базальтових циліндрів, спінений каучук, спінений поліетилен. Вибираючи той чи інший матеріал, необхідно враховувати умови експлуатації трубопроводу, температуру теплоносія, діаметр труб та ін. Розглянемо детально кожен вид матеріалів.
Ізоляція на основі мінеральної вати
Утеплювач на основі мінеральної вати випускається у вигляді циліндрів і у вигляді матів. Даний матеріал екологічний — виробництво засноване на природній сировині. Цей вид утеплювача має відмінні показники теплоізоляції та високі показники стійкості до пожеж. Крім цього, мінераловатні утеплювачі відрізняються вологостійкістю, міцністю і довговічністю.
Мінераловатні фольговані мати зручні для теплоізоляції труб великих діаметрів. Вони цінуються за хорошу стійкість до високих і низьких температур і хімічних впливів. Широко застосовуються для теплоізоляції магістральних трубопроводів опалення і водопостачання, ізоляції вентиляційних каналів, ізоляції мереж кондиціювання, ізоляції малих резервуарів та вогнезахисної ізоляції.
Циліндри базальтові підходять для теплоізоляції парових, високотемпературних трубопроводів, систем опалення та теплообмінних апаратів, а також опалювальних систем і систем водопостачання з температурою носія від -200 до +2500 С. В нашому інтернет-магазині представлений великий розмірний діапазон базальтових утеплювачів. Утеплювачі труб на основі мінеральної вати можна застосовувати для зовнішніх і внутрішніх робіт.
Ізоляція зі спіненого каучуку
Спінений каучук призначений для холодильних систем, систем кондиціювання, вентиляції, для гарячого/холодного водопостачання. Даний вид ізоляції користується популярністю за рахунок хорошої гнучкості та еластичності, що є перевагою при монтажі ізоляції у важкодоступних місцях. Крім цього, даний утеплювач стійкий до механічних і хімічних пошкоджень, здатний витримувати високі температури теплоносія (до 900C) і відповідає найвищим стандартам по вогнестійкості.
Спінений каучук вбереже трубопроводи від утворення конденсату, а закритопориста структура матеріалу запобігає появі цвілі і бактерій. Термін служби теплоізоляції зі спіненого каучуку становить не менше 25 років.
Ізоляція зі спіненого поліетилену
Трубна теплоізоляція зі спіненого поліетилену відмінно підходить для ізоляції труб систем гарячого і холодного водопостачання, опалення, каналізації, які прокладені в стінах і підлогах, а також для вуличних інженерних комунікацій. У цих ситуаціях існує великий ризик появи конденсату, втрати тепла або промерзання труб. Високоякісна ізоляція зі спіненого поліетилену впорається з цими проблемами. Матеріал має відмінні теплоізоляційні характеристики та стійкий до впливу різних будівельних матеріалів і агресивних речовин. Важливою перевагою є стійкість до перепадів температури (від -40°С до +85°С).
- Види устілок: які найкращі?Устілки є важливим елементом комфорту взуття та підтримки здоров'я стоп. На ринку існує кілька основних типів устілок, кожен з яких має свої особливості та переваги для певних потреб.Види устілок: які найкращі?
- Як самому зробити EVA килимки в машину?Автомобільні килимки з EVA матеріалу стають дедалі популярнішими завдяки їхній практичності та довговічності. Вони забезпечують відмінний захист для підлоги вашого авто, легко чистяться і довго зберігають привабливий вигляд. Але що, якщо замість покупки готових килимків ви хочете створити їх самостійно? У цій статті ми розповімо, як зробити EVA килимки своїми руками, використовуючи матеріал з нашого магазину!Як самому зробити EVA килимки в машину?