Геотекстиль, застосування в дорожньому будівництві
Геотекстиль, застосування в дорожньому будівництві
Дорожнє полотно регулярно піддається значним навантаженням. Щоб запобігти його руйнуванню, особливо на тих ділянках, де передбачається пересування вантажного та іншого великогабаритного транспорту, укладання асфальту проводиться з використанням сучасних технологій і матеріалів. Одним із способів, який дозволить зробити дорожнє покриття більш якісним і довговічним, є застосування геотекстилю при укладанні.
Цей геосинтетик, завдяки своїм універсальним властивостям, вирішує ряд серйозних завдань в тих чи інших сферах людської діяльності. Однак основною його функцією було і залишається збереження цілісності дорожнього покриття. Такий простий і недорогий матеріал, що представляє собою полотно з синтетичних ниток, на-відмінно справляється з цим завданням.
Геотекстиль стелиться першим шаром на грунтову основу. Таким чином, він:
· Поділяє матеріали дорожніх одягів та грунту. Це особливо важливо при роботах на піщаних і глинистих грунтах, схильних до просідання.
· Допомагає оптимально розподілити навантаження по всій поверхні асфальту. Ця здатність матеріалу дає можливість знизити витрати на земляні роботи під час будівництва.
· Дренажна функція геотекстилю сприяє швидкому відведенню води, запобігає вимивання піщаного шару цементу в дорожніх одягах.
Міцний геосинтетик витримує температурні коливання від -60°С до +110°С, під дією навантажень здатний подовжуватися на 45 %. Він підходить для будівництва доріг різного призначення: автотрас, естакад, мостів, садових доріжок, під'їзних, лісовозних і тимчасових доріг. В останньому випадку є можливість використовувати геотекстиль вдруге – вже для капітального будівництва траси.
При виборі геотекстилю варто враховувати його щільність. Матеріал середньої щільності – 250 -350 г/м2 підійде для пішохідних доріжок, доріг з невеликим навантаженням, паркувальних площ. Геотекстиль підвищеної щільності – до 600 г/м2 - застосовується при укладанні дорожніх одягів для автотрас, аеродромів, доріг, де переміщуються великогабаритні транспортні засоби.
Цей матеріал доцільно використовувати при будівництві, а також при ремонті доріг всіх типів. Він здешевить процес роботи, дозволить заощадити на дорогих матеріалах, продовжить термін експлуатації дорожнього покриття. На трасах, де був передбачений шар геотекстилю, набагато рідше утворюються колії і тріщини, навіть якщо в процесі експлуатації вони піддаються впливу сильних навантажень.
- Ручний верстат для згинання арматури Afacan 12PTAfacan 12PT — це компактний і надійний ручний верстат для згинання арматури діаметром до 12 мм. Виробник — турецький бренд Afacan, відомий своєю якісною продукцією для обробки арматури, що відповідає міжнародним стандартам.Ручний верстат для згинання арматури Afacan 12PT
- Що таке арматурогиб і для чого він потрібенАрматура — ключовий конструктивний елемент у залізобетонних спорудах. Щоб надати їй потрібної форми відповідно до проєктної документації, використовують спеціальний інструмент — арматурогиб. Цей пристрій дозволяє точно, швидко та безпечно згинати арматурні стержні. У цій статті розглянемо основні функції арматурогиба та ознайомимось із якісними ручними інструментами від турецького виробника Afacan.Що таке арматурогиб і для чого він потрібен