Геотекстиль, застосування у фундаментах
Геотекстиль, застосування у фундаментах
Геотекстиль доцільно застосовувати при закладці фундаменту на піщаному, глинистому або підготовленому торф'яному грунті. Професіонали вважають, що в цих випадках обов'язково необхідно стелити шар геосинтетика, який буде виконувати армуючу функцію, розділить шару будматеріалів і забезпечить дренаж для фундаменту. Матеріал коштує недорого, а користь від його використання при будівництві будівель неоціненна.
Надійність будови безпосередньо залежить від якості фундаменту. Геотекстиль допоможе:
· Зміцнити грунтову основу – шар геотекстилю стелиться в котловані. Необхідну кількість геосинтетика розраховується так: площа матеріалу повинна бути більше площі будівлі мінімум на один метр з кожного боку.
· Захистити фундамент від впливу вологи з грунту.
· Підтримати властивості будівельних матеріалів – геосинтетик зупинить перехід рідких компонентів бетонного розчину в шари грунту, запобігає продавлювання щебеню в пісок.
· Правильно організувати дренажну систему. Для цього геотекстиль укладається поверх дренажної труби, а також у геосинтетик поміщають щебінь і дрену.
Геотекстиль тієї чи іншої щільності з успіхом справляється з низкою важливих завдань в будівництві. Так, матеріал щільністю 200 г/м2 захистить фундамент від грунтових вод, підходить в якості фільтруючого матеріалу дренажної системи. Високощільний геотекстиль здатний виконати ще одну важливу задачу – він правильно розподілить навантаження, що позитивно позначиться на несучій здатності ґрунту і самої будівлі. При виборі матеріалу слід враховувати величину тиску і тип геотекстилю.
Для захисту фундаменту підійде голкопробивний геосинтетик з підвищеною щільністю - 350 - 600 г/м2 або термофіксований матеріал середньої щільності - 200 г/м2. В останньому варіанті синтетичні нитки скріплюються під дією високих температур, що забезпечує більш міцне з'єднання і сприяє поліпшенню їх фізичних властивостей.
Геотекстиль розміщують безпосередньо на підготовленій вирівняною ґрунті під подушкою з піску. Унікальні властивості матеріалу – він не гниє, не розкладається, нетоксичний і легкий у монтажі, дозволяють стелити його під фундаментну плиту. При наявності у фундаменті шару гідроізоляції геотекстиль здатний захистити його від механічних пошкоджень при встановленні арматурного каркаса.
- Різновиди крісел колісних: як обрати найкращий варіант?Крісла колісні є важливим засобом пересування для людей з обмеженими можливостями, допомагаючи забезпечити комфорт, мобільність та незалежність. Існує безліч різновидів крісел колісних, кожен з яких має свої особливості та призначення. У цій статті розглянемо основні види крісел колісних та надамо поради щодо їх вибору.Різновиди крісел колісних: як обрати найкращий варіант?
- Види устілок: які найкращі?Устілки є важливим елементом комфорту взуття та підтримки здоров'я стоп. На ринку існує кілька основних типів устілок, кожен з яких має свої особливості та переваги для певних потреб.Види устілок: які найкращі?