Як правильно укладати геотекстиль
Як правильно укладати геотекстиль
Щоб зрозуміти, як правильно укладати геотекстиль, необхідно визначитися, для яких конкретно цілей він буде застосовуватися в тому чи іншому випадку. Цей матеріал був розроблений для підтримки цілісності дорожнього покриття, тому найважливішою його функцією вважається перерозподіл навантажень по поверхні і захист будматеріалів від змішування. У разі використання геотекстилю в дорожньому будівництві, укладання матеріалу відбувається наступним чином:
1. Підготовка грунту – необхідно ретельно розчистити та вирівняти грунт, на яку буде стелитися геосинтетик. Для цього з поверхні видаляється вся рослинність: викорчовуються пні, зрізаються трави і чагарники, прибирається сміття, ями засипаються, а насипу розрівнюються.
2. Укладання матеріалу. Геотекстиль рекомендується доставляти на місце виконання робіт безпосередньо перед укладанням. Кожен рулон розкочується по поверхні двома або трьома робочими так, щоб на геотекстилі не утворювалися складки. Для цього полотно акуратно натягується. Укладання полотен здійснюється внахлест на 200-300 мм, якщо роботи виконуються на твердому вирівняному грунті. Якщо ж поверхня погано вирівняна або грунт нестійка, варто збільшити перекриття полотен другим шаром геосинтетика до 300-500 мм При розрахунку розмірів перекриття потрібно враховувати і спосіб, яким полотна матеріалу будуть скріплювати між собою.
Монтаж можна робити, розгортаючи полотна поздовжньо або поперечно. Поздовжня укладання дозволить спростити роботи, однак при поперечному монтажі збільшується несуча здатність підстави.
3. Скріплення матеріалу. Геотекстиль необхідно кріпити до грунту і скріплювати полотна між собою. Для кріплення до грунту застосовуються анкера. Щоб скріпити шари геотекстилю один з одним можна використовувати зварювальний або зшивного метод. При масштабних будівельних роботах вигідніше виконувати цю процедуру шляхом зварювання геосинтетика. Для цього шари матеріалу нагрівають і притискають. При скріпленні цим способом можна мінімізувати витрату геосинтетика – для надійного з'єднання розмір перекриття полотен повинен становити 100 мм.
При зшивному методі використовують анкера. При цьому розмір перекриття шарів збільшують до 300-500 мм Анкера також розміщуються і по всьому периметру на відстані від 1,5 до 2,5 метрів один від одного.
- Різновиди крісел колісних: як обрати найкращий варіант?Крісла колісні є важливим засобом пересування для людей з обмеженими можливостями, допомагаючи забезпечити комфорт, мобільність та незалежність. Існує безліч різновидів крісел колісних, кожен з яких має свої особливості та призначення. У цій статті розглянемо основні види крісел колісних та надамо поради щодо їх вибору.Різновиди крісел колісних: як обрати найкращий варіант?
- Види устілок: які найкращі?Устілки є важливим елементом комфорту взуття та підтримки здоров'я стоп. На ринку існує кілька основних типів устілок, кожен з яких має свої особливості та переваги для певних потреб.Види устілок: які найкращі?