Як правильно укладати гідробар'єр
При проведенні покрівельних робіт важливо знати, як правильно стелити гідробар'єр. Цей сучасний матеріал завдяки своїм незаперечним перевагам став незамінною частиною пирога покрівлі. Завдяки поліетиленовій плівці, яка є складовою гідробар'єра, він здатний захистити теплоізоляцію даху від проникнення вологи. Ця особливість дозволяє застосовувати гідробар'єр при оформленні даху металочерепицею, шифером, профільованим листом і іншими матеріалами.
Спеціальне будова полотна гідробар'єра надійно утримує рідину, запобігаючи її контакт з утеплювачем, і в той же час вільно пропускає пару і конденсат назовні. Так внутрішні шари покрівлі будуть захищені від попадання опадів, а утворюються випаровування легко видаляється природним шляхом, не завдаючи шкоди теплоізоляції. Такого результату вдалося домогтися, скомбінувавши поліпропіленову тканину з поліетиленом. При цьому в поліетиленовій плівці передбачені мікроскопічні отвори, крізь які виходить пар. Монтаж цього матеріалу в рази подовжує термін служби покрівлі та запобігає появі всередині грибка і цвілі.
Перш ніж приступити до укладання гідробар'єра, необхідно визначити, якою стороною його класти по відношенню до утеплювача. Більшість виробників для полегшення процесу монтажу наносять на полотно спеціальні позначки, за допомогою яких легко зрозуміти, де верхня і нижня частини матеріалу. Всі знаки, розміщені на гидробарьере, при розкочуванні рулону повинні бути зверху.
Крім цього часто вказується ширина напуску двох поруч лежать смуг гідробар'єр – для цього по всій довжині полотна наноситься спеціальна лінія. Якщо на матеріалі відсутні які-небудь позначення, то його слід укладати так, як розкочується рулон, не перевертаючи полотно, а напуск повинен становити 10-15 див.
Гідробар'єр розміщується між утеплювачем і покрівельним покриттям. Процес його монтажу досить простий і включає в себе кілька етапів:
- Полотно укладається на лаги. Відстань між брусками, на які монтується матеріал, не повинно бути більше 120 див.
- Попередній кріплення здійснюється за допомогою оцинкованих цвяхів або скоб.
- Додатково гідробар'єр фіксується контррейками, які встановлюються по кроквах.
При укладанні матеріалу необхідно приділяти особливу увагу наступним моментам: забезпечення зазору між плівкою і теплоізоляцією і правильне кріплення крайки. Гідробар'єр не повинен торкатися утеплювача, необхідний зазор між цими матеріалами становить 20-50 мм Зазор величиною 50 мм виконується в області коника. Полотна укладаються таким чином, щоб краї були на рівні окантовки. Гідробар'єр на нижній частині схилу приєднується до покрівельного жолобу для ефективного відводу конденсату.
- Що таке вітробар'єр: особливості застосування матеріалуВітробар'єр — це функціональний будівельний матеріал, який виконує одразу дві ключові ролі: захист від проникнення вологи та створення вентиляції для підпокрівельного простору чи фасадів. Прикладом якісного вітробар'єру є DIFOIL-S від Masterplast.Що таке вітробар'єр: особливості застосування матеріалу
- Попільниці на підлогу: різновиди та особливостіПопільниці на підлогу — це зручні та функціональні вироби, які забезпечують чистоту в приміщеннях і зонах для куріння. Вони широко використовуються в кав'ярнях, ресторанах, торговельно-розважальних центрах (ТРЦ), офісах і навіть у приватних будинках. У цій статті розглянемо основні типи підлогових попільниць і їхні особливості, на прикладі асортименту нашого інтернет-магазину.Попільниці на підлогу: різновиди та особливості